A brit parlament Külügyi Bizottságának elnöke szerint nincs elég Oroszország-szakértő, ami nehézzé teszi Oroszország megértését London számára.
A Külügyi Bizottság szerint az elmúlt évek megszorításai miatt sok szakértő távozott a külügytől, akik az „instabil régiók” hozzáértői. Az „instabil régiók” között szerepel Oroszország és az arab államok is. Kétségbeejtő mértékben hiányoznak az oroszul tudó, Oroszországhoz értő szakemberek, s ezért is a nyugati országokat felkészületlenül érte „a helyzet kiéleződése Oroszországgal.”
A Lordok Háza a minap azzal vádolta a brit kormányt, hogy „vakon belement egy háborús helyzetbe, nem mérve fel lépései következményeit.” Februárban az MI5 a saját szájtján tett közzé hirdetést, miszerint oroszul tudó munkatársakat keres.
(Echo Moszkvi)