Marco Rubio amerikai külügyminiszter szerint fenn kell tartani a dialógust Oroszországgal, mert „tetszik vagy nem”, de Oroszország atomhatalom és nagy befolyása van a világ sok részén.

Az USA tiltakozott, hogy a G7 közleményében agresszornak nevezzék Oroszországot.

Folytatódik a Donald Trump és Volodimir Zelenszkij közötti csörte. Az amerikai elnök közösségi oldalán azt írta, Zelenszkij egy humorista és diktátor, aki csak azt tanulta el jól, hogy hogyan szerezze meg Amerika pénzét. Trump kifogásolta, hogy az ukrán elnök nem fogadta a Kijevbe látogató amerikai pénzügyminisztert, mert éppen „aludt.”  Az amerikai elnök szerint nem Oroszország, hanem Zelenszkij és a Biden-adminisztráció felelősek a háború miatt.

Elon Musk azt vetette Zelenszkij szemére, hogy a választási kampányban a demokraták mellett állt ki, és hogy az ukrán titkosszolgálatnak köze lehet Gonzalo Lira amerikai újságíró rejtélyes ukrajnai halálához.

Tucker Carlson amerikai újságíró interjút készített Bob Amsterdammal, aki a Zelenszkij-rezsim által üldözött Ukrán Pravoszláv Egyház (Moszkvai Patriarchátus) ügyvédje. Amsterdam szerint az USAID és a demokrata irányítású amerikai külügy tudatosan igyekeztek gyengíteni a pravoszláviát Ukrajnában. A Zelenszkij-rezsim rendőrállammá változtatta Ukrajnát, a titkosszolgálatok kontrollálják a politikát, az ellenzéket ledarálták. Eközben a nyugati sajtó elhallgatja az ukrajnai jogsértéseket.

Ukrajnában elkezdték blokkolni Trump közösségi oldalát, a Truth Socialt.

Az ukrán titkosszolgálat őrizetbe vett egy nyikolajevi nőt, aki Zelenszkij elnököt bírálta a Tiktokon. Az ukrán titkosszolgálat hirdetésben fizetett kommentelőket toboroz, akiktől azt várják, hogy napi 750 hrivnyás (kb. 7500 forint) bérért háborúellenes kommentelést végezzenek oroszországi felületeken. Néhány napja vezető magyar politikusok is úgy nyilatkoztak, hogy az ukrán titkosszolgálat a magyarországi belpolitikát is befolyásolni akarja információs kampányokkal.


A második párizsi találkozón Macron francia elnök azt a kijelentést tette, hogy Franciaország magára vállalja Európa biztonságának terhét, és a résztvevők (a balti országok, Románia, Csehország, Norvégia, Svédország, Finnország, Kanada, Görögország) továbbra is támogatják Ukrajnát.