Grúziában immár 100 %-os szintű az október 1-jén tartott parlamenti választás adatainak összeszámlálása. Ezek alapján le lehet vonni néhány érdekes választásföldrajzi jellegű, de ezen túlmutató következtetést.
A végeredmény szerint a Bidzina Ivanisvili nevéhez köthető ellenzéki Grúz Álom – Demokratikus Grúzia választási blokk országosan a szavazatok 54,88 %-át szerezte meg a parlamentáris köztársasággá váló Grúziában. Miheil Szaakasvili elnök pártja, a Nemzeti Egység Mozgalom végül a voksok 40,39 %-át kapta meg, azaz jelentős különbség alakult ki a két nagy párt között. A 77, listán kiosztásra kerülő helyből ennek megfelelően 44-et kaphat a Grúz Álom, 33-at a Nemzeti Egység Mozgalom. Az 5 %-os küszöböt rajtuk kívül senkinek nem sikerült átlépni (a Kereszténydemokrata Mozgalom 2 %-ot szerzett).
A főváros Tbilisziben valósággal lemosták Szaakasvili pártját. Az itteni választókörzetek mindegyikében az ellenzék nyert, többnyire 60 % fölötti eredménnyel. A nagyobb városok közül Rusztaviban szintén az ellenzék aratott győzelmet. A parlamenti várossá tett Kutaisziben is kikapott Szaakasvili pártja (36 %, Grúz Álom – 57 %), akárcsak Potiban (36-37 ill. 57-58 %).
Az egyéni körzetek tekintetében szintén az ellenzék győzött, 37 helyen szerzett mandátumot, a hatalmi párt 36 körzetben.
A Szaakasvili által 2004-ben visszaszerzett Adzsáriában kiegyenlített küzdelem zajlott az ellenzék és a hatalom pártja között, ám a mintavárossá tett Batumiban a szavazók 63-65 %-a támogatta az ellenzéket és csak 29-31 % a Nemzeti Egység Mozgalmat.
Azaz a városok inkább az ellenzéket támogatták, Szaakasvili pártja pedig a vidéki lakosság körében volt népszerűbb.
Különösen igaz ez Dél-Grúziára (Kvemo-Kartli és Szamche-Dzsavaheti), ahol a Nemzeti Egység Mozgalom általában 80 % körüli eredménnyel szerepelt.
A nyugat-grúziai Szvanetiban is inkább Szaakasviliékat támogatták, a délnyugati Guriában viszont az ellenzéket. A többi régióban nagyjából kiegyenlített eredmények születtek.
A Grúz Álom tehát várhatóan 81 mandátummal fog rendelkezni az új törvényhozásban, a Nemzeti Egység Mozgalom pedig 69 képviselőt küldhet a kutaiszi parlamentbe.